Хто ми?

Розробка Інструменту моніторингу поведінки, сприйняття ризиків та дезінформації – це черговий етап багаторічної роботи команди фахівців, яку очолює професор Олеся Гульчій, спрямованої на впровадження інноваційних міжнародних підходів до забезпечення популяційного здоров’я.

У 2021 р. на запрошення Офісу ВООЗ в Україні п’ятеро працівників НУОЗ України імені П.Л. Шупика взяли участь у Спільному зовнішньому оцінюванні, метою якого було встановити спроможності України ефективно імплементувати Міжнародні медико-санітарні правила. Результати їхньої діяльності в межах робочих груп з кадрових ресурсів, комунікації ризику та імунізації не просто були почуті, а  враховані серед пріоритетних рекомендацій, наведених у заключному звіті.

Утім, команда НУОЗ не зупинилася лише на теоретичних рекомендаціях. Вислововши переконання, що розуміння поведінкових детермінант здоров’я на рівні кожної громади є стратегічно важливим для розбудови сталої системи громадського  здоров’я в Україні, ми запропонували проект розробки такого Інструменту на конкурс наукових розробок МОЗ України – і він був підтриманий.

Тому упродовж 2023 р., підтримуючи постійний діалог з Офісом поведінкових детермінант Європейського регіонального бюро ВООЗ та користуючись перевіреною міжнародною методологією, ми переклали та адаптували до сучасного українського контексту WHO Europe’s Behavioural Insights Tool.

Сподіваємося, що ця робота допоможе нам усім подолати ті виклики у сфері охорони здоров’я, які посилює війна, зокрема у сфері фізичної та психологічної реабілітації, протидії дезінформації, розбудови довіри у суспільстві тощо.

Система охорони здоров’я, зокрема лікарі, лікарні та їхні сторінки у соціальних мережах залишаються найбільш довіреним джерелом медичної інформації в Україні.

snapedit_1695829197820

Професор Олеся Гульчій

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва

Доктор медичних наук, професор, заслужений працівник охорони здоров’я України
тел. (044) 205-48-16
[email protected]

Доктор Костянтин Балашов

Керівник відділу комунікацій та маркетингу, PhD

Тел. 205-48-34
E-mail: [email protected]

IMG_20230928_113350-02-01-01

Доцент Надія Захарова

Провідний фахівець

к.мед.н., доцент
Тел. 205-48-34
e-mail: [email protected]

Соломія Туряниця

Асистент кафедри громадського здоров’я, епідеміології та екології

Магістр екології

Андрій Могільницький

Фахівець ІІ категорії

Тел. 205-48-34
e-mail: [email protected]

Максим Пасенко

молодший науковий співробітник

Тел. 205-48-34
e-mail: [email protected]